Únor 2009

Deska roku 2008

18. února 2009 v 21:39 | Elinkaaa♥
Noo dívala jsem se na to v telce, tak tadyk máte něco k tomu....
Nominace:
nominace_deska_roku_08

Vítězové???

ZTRACENÝ MAZEK - ZTRÁCÍŠ
HORÁČEK M/OKROŽENÝ DRUH - OKROŽENÝ DRUH
NOHAVICA JAREK - IKARUS
VONDRÁČKOVÁ LUCIE - FÉMIX
RŮZNÍ - O.S.T. MAMMA MIA
EWA FARNA - BLÍŽ KE HVĚZDÁM
CHINASKI
KRYŠTOF - ATENTÁT

Noo doufám, že jste pochopili...

Kryštof - Skupina a o ní

18. února 2009 v 13:17 Kryštof
Členové


Diskografie

zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo


Studiová alba


Singly

 • 2001 - "Lolita" (raketový vzestup kapely Kryštof zajistil právě tento singl s originálním textem a líbivou melodií)
 • 2001 - "Cosmo$hop"
 • 2001 - "Ženy"
 • 2002 - "Tramvaje"
 • 2002 - "Obchodník s deštěm" (pravděpodobně nejznámější píseň této kapely, důkaz, že Kryštof nejsou "jednoalbovým zázrakem")
 • 2002 - "PoHádkách" (pohádková parodie, zároveň trefné vylíčení situace po hádkách s TV Nova - zalepení úst během vystoupení na playback)
 • 2004 - "Srdce"
 • 2004 - "Zrcadlení"
 • 2004 - "Sqěle"
 • 2005 - "Líbej mě" (nahrávka z první desky Magnetické pole v podobě klipu ze živého koncertu v Lucerně - zaznamenáno na DVD Živ(j)e)
 • 2006 - "Rubikon" (singl vyšel nejprve v nákladu 99 ks a prodával se pouze prostřednictvím internetových stránek kapely)
 • 2007 - "Svědomí"
 • 2007 - "Sněhurky" (spolupracoval Marpo)
 • 2007 - "Plán"
 • 2008 - "Atentát" (ústřední píseň filmu Bobule)
 • 2008 - "Tak nějak málo tančím"

[editovat] DVD

 • 2005 - Ži(v)je
 • 2008 - V současné době se připravuje DVD zachycující atmosféru odpoledního a večerního akustického koncertu ve Stavovském divadle v Praze (KRYŠTOF akustik BEST OF TOUR) ...


Kryštof - Srdce

14. února 2009 v 13:44 | Elinkaaa♥ |  K - Videa


Kryštof - Atentát

14. února 2009 v 13:00 K - Videa


Kryštof - Tak nějak málo tančím

13. února 2009 v 22:15 | Elinkaaa♥ |  Kryštof
Píseň je ZdE

Kryštof - Photos 0.1

13. února 2009 v 22:04 | Elinkaaa♥ |  Kryštof
Kryštof

Kryštof

Kryštof

Kryštof

Kryštof

Taaak....

13. února 2009 v 21:38 | Elinkaaa
To nudný a psaný už máme za sebou a teď jdeme na fotečky....jedna várku bude vždycky po 5 fotkách
Richard Krajčo

Paapaa Elinkaaa♥

Kryštof - Richard Krajčo ♥

13. února 2009 v 21:32 | Elinkaaa |  Kryštof
Frontman skupiny Kryštof, také skvělý moderátor a herec, to všechno dohromady nás zavede k Richardovi.

Narodil se 1. června roku 1977. V roce 1993 byla založeno punkfolkové trio The Kryštof. V roce 1998 po zdařilém konkurzu začíná moderovat hitparádu české televize Medůza.V roce 1999 - první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Role na uvítanou - Hamlet (nejmladší Hamlet v dějinách českého divadla). V roce 2000 dostal cenu od Alfréda Radoka v kategorii talent roku. Roku 2001 skupině Kryštof vychází debutová deska Magnetické pole.

Richard roku 2003 získává sošku za skladbu roku. Stává se členem činohry Národního divadla v Praze. V roce 2004 se objevuje ve filmech Post Coitum, Non plus ultras, Sametoví vrazi a roztáčí Hrubeše a Mareše, co jsou kamarádi do deště. Na podzim vychází třetí album Kryštof. - Mikrokosmos. Richard je za roli Richieho ve hře Láska a porozumění divadla Ungelt nominovám na cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon a v anktetě Alfréda Radoka obsazuje jak čtvrté, tak i páté místo. Rok zavrušují zásnuby s Ivou Fruhlingovou. Po půl roce se však slavný pár rozvádí kvůli vysoké vytíženosti zpěváka, protože mladá zpěvačka nechtěla prý jeho aktivity tolerovat.

Roku 2005 si s kapelou Kryštof odnáší sošku dalšího Anděla. Tentokrát za nejlepší popalbum. Na předání svým výrokem ohledně Superstar opět rozčiluje národ. Od února moderuje na síti rádií Kiss hitparádu Musicbox. Na podzim natáčí film Comeback. Účinkoval v televizních filmech - Udělení milosti se zamítá a Z rodinného alba, povídkovém triptychu Trosečníci, seriálu O ztracené lásce. Objevoval se ve filmech: Post Coitum, Sametoví vrazi, Krysař, Non plus ultras, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Nuda v Brně - hlas. Také daboval ve filmu Auta hlavní postavičku Bleska McQueena a působí na ČT1 v seriálu Hraběnky.


Richard Krajčo

Kryštof - Něco o skupině

13. února 2009 v 21:27 | Elinkaaa |  Kryštof
Hudební, původně folk-punkové sdružení "The Kryštof"* vzniklo v roce 1994, téměř současně s kultovním havířovským divadlem "Crepácy". Zrodilo se tak spojení, které na dlouhou dobu ovlivnilo pionýrskou mládež tohoto zeleného města.

The Kryštof ve složení: Richard Krajčo (voc,g), Nikolaj Arichtev (bass), Jarda Blahut (dr), Bisi Arichtev (g), a Pavel Studník (g ... významná osobnost havířovského dění, který s kapelou spolupracuje dodnes) se stali neodmyslitelnou součástí divadla a divadlo částí kapely - podobnost s pražskými Sklepáky čistě nenáhodná.

(* Kapela používala před názvem člen "The", jako výsměch českým garážovým skupinám, které se se svou "precizní" angličtinou snažily prozpívat na vlny MTV.)

Už po třech měsících zkoušení absolvovali "The Kryštof" několik koncertů - mimo jiné i jako předkapela legendární "Prouzy". Během jediného roku, po několika "výchovných" koncertech pro nezařaditelnou mládež v Havířově a blízkém okolí, po natočení prvního demosnímku "SQĚLE", se z Kryštofáků stal téměř kult. Pravda, Havířov už něco podobného potřeboval...neboť "Masomlejn" -legenda dní předešlých- byl po rozpadu.

Na demu "SQĚLE" se už objevila hitovka "Zvířata", kterou můžete slyšet na vydaném debutu "Magnetické pole", ovšem pozor ...na "SQĚLE" v punkové verzi! Snímku, jenž byl k mání pouze na kazetách dominovaly hity "Brouci", "Ptáci" a "Kryštof" a zpívaly si je tehdy s kapelou celé kluby.

Jenomže slunce každý den nesvítí a přes počáteční úspěch přišly první komplikace. Kytarista Pavel Studník se rozhodoval mezi kariérou hudební a divadelní a přiklonil se k "prknům, co znamenají svět". "Crepácy" byli pro něj srdeční záležitostí a z "The Kryštof" už bez Bisiho Arichteva; ten pro změnu odešel na filmovou školu do Písku, se stalo trio, navíc bez sólového kytaristy.

Naštěstí se zanedlouho našla náhrada v podobě kytaristy Marka Sloniny a navíc se poprvé v kapele objevil i saxofon, obsluhovaný Alešem Koniecznym. V tomto složení vznikl demosnímek "The Kryštof - Kryštof" a na něm písně "Líbej mě", "Padá sníh" a také "Duppa Gruppa" - velehit zpívaný polsky. Tato veselá skladba dosáhla až na špici hitparády místního rádia (na desce ve verzi "Know This Cow"). Na koncertech se začalo scházet až 500 fanoušků a dodnes drží "Kryštof" návštěvní rekord v klubu Modrá Svině (Permon) v Havířově.

V r.96, v době kdy zpěvák Richard Krajčo úspěšně absolvoval přijímací zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě - obor herectví, začala nová Kryštofácká etapa. Odešli Marek Slonina, jehož životní otěže převzala do rukou manželka (!přísný zákaz!) a saxofonista Aleš Konieczny, který se pro změnu vydal za prací do Prahy. Tyto pak vystřídali řecký vlastenec Nikos Petros Kuluris (sax); inzerátový objev, šoumen Evžen Hofman a na natáčení třetího demosnímku pozvaní hosté - Ondřej Kyjonka (trombón) a Nikos Grigoriadis (trubka), kteří se rozhodli s kapelou zůstat i po nahrávání.

Ono třetí demo vzniklo během týdne v ostravském studiu Barbarella a jak se později ukázalo, bylo pro Kryštofy zlomové. Skladby "Poletím", "Nasavač", "Zvířata", "Cosmoshop", "Duppa Gruppa", "Ženy" a "Motýlek" zaujaly firmu MONITOR-EMI natolik, že klukům nabídla smlouvu na regulérní nosič.

A v té době také dochází k poslední personální rošádě, kdy Jardu Blahuta nahradil za bicí soupravou jazzující talent Jakub Dominik. Tento student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě svým precizním ovládáním nejrůznějších rytmů a nesmírnou přesností umožnil Kryštofům udělat další mílový krok kupředu.

A vzniklo MAGNETICKÉ POLE - debut natáčený v ostravském "Céčku" (velké díky Radimovi Pařízkovi) pod producentským dohledem úžasného "plážového tanečníka" Dušana Neuwertha a zvukového mága Dana Václavka.

Jako hosté se na něm představili Milan Cais z "Tatabojs" (Cosmoshop), perkusionista Kuba Kupčík (J.Kirschner), zpěvačka Jitka Andrášková (Buty, Filip M.) a veledůležitý Lukáš Fojtík, kopřivnický DJ, který s Dušanem spolupracoval na tom, aby zněl Kryštof tak moderně, jak zní.

Album bylo pokřtěno 22.6.2001 ve vyprodaném ostravském klubu Boomerang a řekněme, že tím skončila Kryštofácká evoluce a začíná FUTURE.

Kryštof